ATSIPALAIDAVIMAS IR VIDINĖ HARMONIJA BŪTINA SĖKMINGAM KASDIENIAM GYVENIMUI

Šiuolaikinis gyvenimas dažnai yra kupinas streso ir nuolatinio skubėjimo, kas gali turėti neigiamą įtaką žmogaus psichologinei ir fizinei sveikatai. Atsipalaidavimas ir vidinė harmonija tampa esminiais komponentais, siekiant užtikrinti sėkmingą ir pilnavertį gyvenimą. Vanduo, pirtis, meditacija, kvėpavimo pratimai ir garso dubenų terapija yra vieni iš metodų, kurie gali padėti pasiekti šiuos tikslus.

Kadangi žmogaus vystymosi pradžia yra vandenyje, vandens terpė žmogui yra pažįstama. Vanduo atpalaiduoja, skatina teigiamas emocijas, veikia raminančiai.

Pirčių nauda sveikatai patvirtinta net moksliniais tyrimais. Pirtis lėtina senėjimo procesą, padeda pašalinti toksinus iš organizmo, gerina kraujotaką, sportinius rezultatus, pagerina raumenų funkciją ir atsistatymą, padeda numesti svorio ir sumažinti kūno riebalų kiekį, padeda formuoti sveiką smegenų audinį, stimuliuoja natūralią organizmo imuninę sistemą, atpalaiduoja visą kūną.

Meditacija yra viena iš seniausių praktikos formų, skirta protui nuraminti ir emocijoms subalansuoti. Ši technika leidžia žmogui pasinerti į save, išvengti išorinių trikdžių ir sukurti vidinę ramybę. Reguliari meditacija gali pagerinti dėmesio koncentraciją, sumažinti nerimą ir padėti geriau suprasti save bei savo jausmus.

Kvėpavimo pratimai taip pat atlieka svarbų vaidmenį siekiant vidinės harmonijos. Gili ir sąmoninga kvėpavimo praktika ne tik padeda sumažinti streso lygį, bet ir skatina organizmo atsipalaidavimą. Tokie pratimai gali pagerinti deguonies aprūpinimą organizme, sustiprinti imunitetą ir netgi pagerinti nuotaiką.

Sąmoningo kvėpavimo seansas gerina kraujotaką ir skatina viso kūno aprūpinimą deguonimi, didina raumenų ištvermę ir darbingumą; didina atsipalaidavimą, mažina nerimą, ramina protą ir kūną; gerina koncentraciją; padeda geriau suvaldyti kvėpavimą, bei moko kaip  reguliuoti kvėpavimą stresinėse situacijose; atpalaiduoja raumenis; skatina vidinės pusiausvyros jausmą; stiprina kontrolę fizinio krūvio metu; mažina raumenų įtampą.

Vienas įdomiausių kvėpavimo pratimo aspektų yra tai, kad nauda jaučiama iš karto ir nereikalauja ypatingos įrangos ar metų patirties. Vien penkių minučių kvėpavimo pratimas padaro pastebimą skirtumą. Sąmoningo kvėpavimo pratimai yra paprasta ir visiems prieinama praktika. Jums reikia tik jūsų paties ir jūsų kvėpavimo. Kadangi mūsų kvėpavimas yra tiesiogiai susijęs su nervų sistema, jis reguliuoja mūsų širdį ir daro įtaką mūsų bendrai gerovei. Keisdami savo kvėpavimo šablonus, galime tiesiogiai įtakoti kaip jaučiamės.

Naujausi tyrimai rodo, kad nemaža dalis pasaulio gyventojų, maždaug 50–80%, turi tam tikrų kvėpavimo sutrikimų, paplitusių net tarp profesionalių sportininkų. Tokie aplinkos veiksniai kaip  stresas, mitybos įpročiai ir gyvenimo būdo pasirinkimas bendrai pablogino mūsų įgimtą gebėjimą optimaliai kvėpuoti. Ko pasekoje,  praradome gebėjimą efektyviai panaudoti kvėpavimą, todėl prarandame galimybę išnaudoti visą savo fizinį, protinį ir emocinį potencialą.

Pagalvokite apie tai: kiekvieną dieną mes atliekame maždaug 20 000–30 000 įkvėpimų. O dabar įsivaizduokite, kiek daug pasikeistų, jei sąmoningai panaudotumėt tikrąjį potencialą, būdingą kiekvienam įkvėpimui.

Garso dubenų terapija, kuri remiasi garsų ir vibracijų naudojimu, yra dar viena efektyvi priemonė. Ši terapija skatina atsipalaidavimą, leidžia pajusti ramybę ir harmoniją. Garso bangos, sklindančios iš dubenų, gali padėti atpalaiduoti raumenis, sumažinti įtampą ir sukurti gilesnį ryšį su savimi. Ši terapija dažnai naudojama kaip papildoma priemonė meditacijai ir kvėpavimo pratimams, siekiant sustiprinti jų poveikį.

Pasak Irmantės Baškytės, atsipalaidavimas ir vidinė harmonija yra būtini sėkmingam gyvenimui. Irmantė yra sertifikuota Minddate Sweden kvėpavimo instruktorė, House of OM Bali jogos mokytoja, garso terapijos bei reiki gydymo praktikė, akredituota sveikatingumo ir gyvenimo koučerė. Irmantė veda meditacijos, kvėpavimo bei garsų terapiją SPA Aušra himalajų druskos poilsio kambaryje.

„Per pastaruosius metus nuolat domėjausi įvairiais kvėpavimo metodais ir jų poveikiu mūsų fizinei bei emocinei gerovei.  Mėgaujuosi galėdama padėti žmonėms atskleisti kvėpavimo galią ir tokiu būdu pasiekti vidinę ramybę, sumažinti stresą, stiprinti sąmoningumą bei meilę sau.

Vedu asmeninius ir grupinius užsiėmimus, gyvai bei nuotoliu, tiek Lietuvos, tiek užsienio auditorijai. Sąmoningumo projektus kuriu bendradarbiaudama su korporacinėmis įmonėmis, festivaliais, SPA centrais, vandenlenčių, banglenčių ir jėgos aitvarų sporto stovyklomis.

Kvėpavimo praktikos padėjo man išsigydyti depresiją, nerimą ir valdyti panikos priepuolius. Todėl, mano intencija yra kurtis saugia erdvę bei vesti dalyvius per praktikas, kurios skatina asmeninį augimą bei kuria autentiškas ir gilias patirtis, suteikdamos galimybę įsigilinti į savo vidinį pasaulį“, – pasakoja Irmantė.

Pasak Irmantės integruodami šias praktikas į savo kasdienybę, žmonės gali pagerinti savo emocinę ir fizinę būklę, o tai galiausiai prisideda prie pilnaverčio gyvenimo.

Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui, naršymo patirties gerinimui, rinkodarai. Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą dėl slapukų įrašymo. Daugiau apie naudojamus slapukus ir kaip jų atsisakyti – privatumo politikoje.